Casio DT-X200 El Terminali

• 2.7" LED Ekran
• Marvell PXA320 806 Mhz İşlemci
• 256MB RAM, 512MB ROM
• Düşme Dayanıklılığı 3m, IP67
• 20 Saate Varan Batarya Ömrü
• 1D veya 2D Barkod Okuyucu
• 2D Long Range Imager Opsiyonu
• Eldiven ile Kullanabilme

Olağanüstü Sağlamlık ve Hız

Dayanıklılık ve hızın birleşiminden kaynak bularak yepyeni bir performans standardı belirleyen DT-X200 el terminali serisi ile tanışın.

İnsan odaklı tasarım ve 3,0 metreye kadar yükseklikten düşmeye karşı dayanıklı olan sağlam ve güçlendirilmiş bir yapıyla optimize edilen gövde şekli, olağandışı ortamlar için gereken dayanıklılığı ve kullanılabilirliği sağlar. Yüksek performanslı CPU, işleme hızını önemli ölçüde artırır.                          

                                                                                       Olağanüstü Sağlamlık ve Hız

[ SAĞLAMLIK ]
Zorlu ortamlarda kullanıma karşı dayanıklılık sağlayacak şekilde tasarlandı

Benzersiz Güçlendirilmiş Yapı

Dayanıklılık; LCD, ana devre kartı ve iç gövdenin sağlam ve üç katmanlı bir yapıya entegre edilmesiyle artırıldı. Ayrıca üst ve alt gövdeler cihazın düşürülmesi halinde darbe dayanıklılığı sağlamak ve bükülmeyi veya yanlış ayarlanmayı önlemek için geliştirilmiş bir tasarıma sahip. Bu sağlam terminaller en küçük ayrıntıya kadar dayanıklılık arayışını yansıtıyor. Örneğin, gövdenin tamamı, pil kapağı ve diğer alanlar özel bir darbe emici elastomer reçine ile güçlendirildi.

Ortam Koşullarına Karşı Üstün Dayanıklılık

DT-X200 terminal serisi depo ve diğer benzer ortamlardaki sert kullanımlara karşı dayanıklılık sağlayacak şekilde tasarlandı. 3,0 metreye*1kadar yükseklikten düşmeye karşı dayanıklı olan cihaz, sert kullanımın olabileceği durumlarda bile güvenle kullanılabilir. IP67*2'ye uygun olan cihaz, sıfırın altındaki (-20ºC'ye kadar) sıcaklıklarda bile çalışabilir. Açık havada, yağmur altında ve tozlu depolar da dahil olmak üzere zorlu ortamlarda güvenilir performans sağlar.

*1 Betona düşme dayanıklılığı: 6 yüzey, 4 köşe, 1 döngü. Bu değer testte elde edilen bir değerdir, garanti edilen bir değer değildir.

*2 Toz geçirmez. Konektör vb. tüm kapakların kapalı olması halinde, tanımlanan basınç koşullarında geçici bir süre suyun altında kalsa bile cihaz su geçirmez.

Uzun Çalışma Süresi

Benzersiz güç tasarruflu tasarım, tarayıcı bağlantısına ya da diğer bir sürekli kablosuz LAN bağlantısına gerek duyulan uygulamalarda bile uzun süre çalışma imkanı sağlar.
Yüksek kapasiteli pil paketi ve kablosuz bekleme modu* ile hızlı devam etme gibi etkin güç yönetimi özellikleri uzun bir pil ömrü sunar.

* Ekran ve diğer cihazları kapatırken sadece bir kablosuz LAN bağlantısını sürdürmek için gerek duyulan fonksiyonları çalıştırmada kullanılan kablosuz LAN bekleme modu düşük güç durumu.

Olağanüstü ortamlarda kullanımı kapsayan ortam testleri

      3 metreden düşmeye dayanıklılık testi                     Su geçirmezlik testi                   Toz geçirmezlik testi
3 metreden düşmeye dayanıklılık testi                   Su geçirmezlik testi                             Toz geçirmezlik testi

SAĞLAMLIĞIN TEKNOLOJİSİ
Dayanıklılığın daha da gelişmesini destekleyen modern teknoloji
Üç katmanlı yapı

LCD'nin çevresindeki alan lastik bir kapakla korunur. Buna ek olarak LCD ve ana devre kartının orta gövdeye sabitlenmiş olması sayesinde entegre bir bileşen oluşturulmuş ve darbelere karşı dayanıklılık artırılmıştır.

    Üç katmanlı yapı     

Hava geçirmez ambalaj

Ambalaj malzemesi, su girişini önlemek için üst ve alt gövdenin birbiriyle birleştiği çıkıntılı ve girintili alanlar arasına yerleştirilmiştir. Ambalaj malzemesinin pil kapağı ve USB konektörü kapağı gibi hareketli parçaların hareket yönüne dikey olarak yerleştirilmesi, dayanıklı bir su geçirmezlik özelliği sunar.

     Hava geçirmez ambalaj          

İnsan odaklı tasarım prensiplerine dayanan bir gövde şekliyle ödün vermeyen kullanılabilirlik arayışı

Mükemmel Çalışma Performansı Sağlayan Tuş Tasarımı

Tuş tasarımı, kullanıcı eldivenlerle çalışırken bile kolay kullanım imkanı sunar. Veri girişi hatalarını azaltmak amacıyla daha büyük tuşlar kullanılmış, tuş aralığı ve yüksekliği artırılarak hızlı yanıt verme özelliği güçlendirilmiştir. Terminal tek elle kullanım sırasında tetik tuşlarına, imleç tuşlarına, Enter tuşuna ve diğer sık kullanılan tuşlara rahatlıkla erişebilmeyi sağlayan optimize edilmiş bir tuş düzenine sahiptir.

Açık Mekanlarda Bile Yüksek Görünürlük Sağlayan LCD

DT-X200 terminalleri, sezgisel dokunmatik panel fonksiyonu sunan bir 2,7 inç renkli transmisif TFT LCD ekrana sahiptir. Bu LCD açık mekanlarda ve güneş ışığında mükemmel görünürlük sağlar.

                     Hava geçirmez ambalaj 

[ HIZ VE TARAMA ]
Yüksek hızlı işleme, iletişim ve okuma için önemli özellik geliştirmeleri

Yüksek Performanslı CPU ve Geniş Bellek Kapasitesi

DT-X200 terminalleri, yüksek hızlı işleme sağlayan Marvell® PXA320 (806 MHz) CPU ile donatılmıştır. Terminaller geniş 256 MB RAM ve 512 MB flash ROM içerir. Zorlu uygulamaları sorunsuz ve verimli bir şekilde yürütmek için gereken tüm güce sahiptir.

Yüksek Performanslı Lazer Tarayıcı*

Lazer tarayıcı, tarama genişliği kontrolü, lazer odaklama ve titreşim uyarısı dahil olmak üzere verimli taramayı destekleyen fonksiyonlar sunar. Ayrıca tarayıcı modülünde yapılan geliştirme, işleme hızını artırmış ve okunması zor barkodları tarama özelliğini iyileştirmiştir.
Bu yüksek performans özellikleri hızlı ve daha doğru tarama işlemlerinin yapılmasını sağlar.

* Bulunduğu modeller: DT-X200-10E/11E

Yüksek hızlı okuma

Okuma hızı, cihazın işleme yöntemlerinin ayarlanmasıyla saniyenin onda biri kadar tasarruf edecek şekilde kısaltılmıştır.

Yüksek hızlı okuma 
・Paralel olarak gerçekleştirilen başlatma ve stabilizasyon 
・Kısaltılmış okuma süresi

Okunması zor barkodları tarama

 Analiz için kullanılan filtre şekillerinin sayısının iki katına çıkarılması ve diğer parametrelerin optimize edilmesi sayesinde hasarlı veya düşük kalitede basılmış barkodların taranmasında tanıma hassasiyeti artırılmıştır.

                                      Okunması zor barkodları tarama                        
      Açık renkli veya soluk baskı

1D ve 2D Barkod Okuma İçin Gelişmiş C-MOS Görüntüleyici*

DT-X200 terminalleri çeşitli 1D ve 2D barkod sembollerinin okunmasını destekler. En yeni modül ve şifre çözücünün kullanılması, okunması zor barkodlardaki performansı artırır ve el titremesi toleransını yükseltir.

* Bulunduğu modeller: DT-X200-20E/21E

Okunması zor barkodları tarama

 Gelişmiş modül ve şifre çözücü performansı, açık renkte basılmış, soluk, bulanık ya da parazitli görüntüler gibi okunması zor barkodları okuma hassasiyetini artırmıştır.

    Okunması zor barkodları tarama
            Okunması zor barkod görüntüleri

Artırılmış el titremesi toleransı

Global bir deklanşörün kullanılması, hareketli nesneleri yakalama performansını en az on kat artırır. Tarayıcı, titreşim oluşsa bile görüntüleri güvenilir bir şekilde okur.

20 Metre Maksimum Okuma Derinliğine Sahip Tam Aralıklı Tarayıcı*1

Otomatik odak özelliğine sahip yerleşik tam aralıklı tarayıcı barkodları*2 20 metreye varan uzaklıklardan okuyabilir. Bu, bir forklift operatörünün paletlerin ve nakliye kolilerinin üzerindeki barkodları operatör koltuğundan tarayabileceği anlamına gelir. Tarayıcı, uzak bir mesafeden depo raflarının en üstündeki yer kodlarını bile okuma özelliğine sahip olması sayesinde düşen nesnelere ilişkin bir tehlikenin söz konusu olduğu durumlarda ürün denetimlerinin güvenle gerçekleştirilmesini sağlar.

*1 Bulunduğu model: DT-X200-41E

*2 20 mm çözünürlüklü iki basamaklı Data Matrix kodları için (CASIO ölçüm ortamı)

       Okunması zor barkodları tarama   

RFID Etiketlerine ve Temassız Akıllı Kartlara Yönelik Destek*

Bazı DT-X200 modellerinde NFC IP2 kısa mesafe kablosuz iletişim standardını destekleyen, ayrıca ISO15693 uyumlu RFID etiketlerini (13,56 MHz) ve MIFARE® gibi temassız akıllı kartları tanıma özelliği sunan bir okuyucu/yazıcı bulunur. Bu terminaller, belge ve parça kontrol sistemleri gibi RFID etiketleri kullanan çeşitli çözümleri desteklemesine ek olarak temassız akıllı kart ile kimlik doğrulama kullanarak gelişmiş kullanıcı girişi güvenliği sunar.

* Bulunduğu modeller: DT-X200-11E/21E/41E

                          Okunması zor barkodları tarama

Geliştirilmiş Kablosuz LAN Fonksiyonu

DT-X200 terminalleri, 2,4 GHZ bandında IEEE802.11b/g standartlarıyla, 5 GHZ bandında iletişim için IEEE802.11a standardıyla ve daha yüksek hızlı iletişimler için IEEE802.11n standardıyla uyumlu entegre bir kablosuz LAN modülü içerir. Bu özellik verimli gerçek zamanlı çalışmaya olanak tanır.

Kablosuz LAN Kullanımı Bekleme ve Hızlı Devam Etme

DT-X200 terminalleri verimli LAN kullanımını destekleyen fonksiyonlarla donatılmıştır. Bunlar arasında kablosuz LAN'a hızlı erişim için kablosuz bağlantısının düşük güç durumunda sürdürülmesini sağlayan kablosuz bekleme modu ve terminal bekleme modundan çıktığında terminal ile LAN arasındaki iletişim bağlantısını birkaç saniye içinde yeniden kuran hızlı devam etme özelliği bulunmaktadır.

Bluetooth® 2.1 Donanımı

Bluetooth® 2.1 (Sınıf 2) donanımı, mobil yazıcılar ve diğer cihazlarla kablosuz iletişim sağlamak için standart özellik olarak entegre edilmiştir. Ayrıca, DT-X200 terminalleri yüksek hızlı iletişim için Enhanced Data Rate* (EDR) fonksiyonunu barındırır.

Not: Bağlı cihazın da EDR fonksiyonunu desteklemesi gerekir.

[ YAZILIM ]
Sorunsuz ve verimli yönetim ve çalışma için çeşitli kullanışlı özellikler

Windows® Embedded Compact 7 İşletim Sistemi

İşletim sistemi Windows® Embedded Compact 7'dir. Windows® tabanlı, uygulama geliştirme üretkenliğini artıran son derece çok yönlü bir geliştirme ortamı.

Kablosuz Ortam Yapısını Destekleyen Donanımlı Araçlar

Parametre ayarlarını erişim noktası veya kablosuz bağlantı ortamına göre yapılandırarak terminal ayarlarını otomatik olarak yapan ve IP adresini ve diğer kablosuz ayarlarını otomatik olarak yapılandıran kurulum desteği fonksiyonu dahil olmak üzere kablosuz ortam yapısını destekleyen özel araçlar mevcuttur.

 

 

 • Microsoft® Windows E.Compact® 7.0
 • Marvell® PXA320 806 Mhz İşlemci
 • 256MB RAM, 512MB ROM
 • 3 Metreden Düşmelere Dayanıklı
 • IP67 Maksimum Toz ve Sudan Koruma Seviyesi
 • Eldiven ile Kullanılabilme
 • 2.7″ Dayanıklı LED Ekran 240×320
 • Gün Işığında Okunabilir Ekran
 • Özel Geniş Tasarımlı Plastik Tuş Takımı
 • Temassız Kart Okuyucu / Yazıcı (13.56 Mhz) Ops.
 • USB Port 1.1 (Host /Client)
 • MicroSD Kart Yuvası
 • Bluetooth 2.0+EDR
 • Kablosuz Ağ;Wi-fi 802.11a/b/g/n (WPA2/AES Güvenlik)
 • 1D Laser veya 2D Imager Barkod Okuyucu
 • Hem Sol, Hem Sağ El ile Kullanım(3 Barkod Tuşu)
 • İnsan Eli Odaklı Özel Tasarımlı Gövde
 • 20 Saate Varan Batarya Ömrü
 • 8 Adet Renkli Tanımlanabilir Fonksiyon Tuşu
 • -20’C ~ 50’C Arası Ortam Isısında Çalışabilme
 • Dahili Hoparlör ve Mikrofon
 • Titreşimli Uyarı
 • 282 Gr. Ağırlık (Batarya Dahil)

Ürün ile ilgili destek talebinde bulunup sormak istediklerinizi bize iletebilirsiniz.


Teklif İsteyin