AKILLI MOBİL ÇÖZÜMLERE DOĞRU İLK ADIM

Mobit Bilişim iş ortaklarına çözümler sunmaya devam ediyor... Endüstriyel Tablet alanında yeni çalışmalar yapan Mobit, birçok iş kolunda kolaylıklar sağlıyor...

Mobit Bilişim, Utility Hizmetlerini Daha Güvenilir Hale Getiriyor...

Elektrik, gaz, su ve telekomünikasyon hizmetleri mobil iş gücüne sahip iş alanları arasında dikkat çekiyor. Navigant Research’ün yaptığı tahminlere göre 2020 yılında tüm dünyada 2.4 milyondan fazla elemanın Utility hizmetlerinde çalışması ön görülüyor.

Bu hizmetlerin birçoğu hala günümüzde kâğıt bazlı süreçlerle ya da sabit masaüstü bilgisayarlarla sürdürülüyor. Sadece ofiste değil sahada da bu cihazlarla hizmet veriliyor. Bu eski sistemler global pazarda hizmet veren diğer şirketlerin kullandığı sistemlerle rekabet etmekten oldukça uzak. Endüstriyel Tabletler gerçek zamanlı reaksiyon gücü ve yeni iletişim standartlarına uygun özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Mobit Bilişim Pazarlama ve Ürün Yöneticisi Nurettin AFŞAR, “Endüstriyel tabletler, sürekli dengeli ve güvenilir gerçek zamanlı iş zekası çözümleri sağlar. Endüstriyel Tabletler ağır saha testleri ve gerçek dünya değerlendirmeleri sonucunda günümüz modern Utility hizmetlerinin gerçek zamanlı ve uzun vadeli taleplerini güvenle karşılayabilecek tek cihaz yapısına sahip olduğunu ispatlamıştır. Bu cihazlar, saha servis yetkinliğini geliştirmek için tasarlanmış bağlantı standartlarıyla tam uyumlu ilk ve tam anlamıyla mobil tek cihazlardır. Endüstriyel Tabletler, yıllar boyu baskı altında hızlı performansını ve dayanıklılığını göstermiştir. Pazara sunulan yeni nesil cihazlar planlanmış veya planlanmamış saha operasyonlarını desteklemek için daha da iyi özelliklerle donatılmıştır.” şeklinde konuştu.

Sahaya ve iklim şartlarına tam uyum...

Xplore Türkiye Distibritörü olan Mobit Bilişim Pazarlama ve Ürün Yöneticisi Nurettin AFŞAR  “Bu cihazların bir çoğu standart 20 saatlik batarya ömürleri, günışığı altında kullanılabilen 8” ve üzeri ekranları, 4G LTE ve Wi-Fi kablosuz ağ bağlantısı ve çoklu dahili suya karşı korumalı I/O portları ile gelmektedir. Her türlü iklim şartında sahaya tam uyum sağlar, kullanım kolaylığı oluşturur. Sayaçların kontrol edilememesi, kullanım bedellerinin geç faturalandırılması sorunlarını ortadan kaldırır.

Neden Xplore Endüstriyel Tablet Kullanılmalı...

Endüstriyel Tabletler RJ45 ve gerçek seri port desteğine de sahiptir. I/O portlar su ve toza karşı korumalıdır, hatta port kapakları açık olduğunda dahi toz ve su girişine karşı korumalı olanları mevcuttur. Saha servis elemanları sert hava şartları altında bile tamir ve bakım işlemlerini kesintisiz olarak sürdürebilirler.

Endüstriyel Tabletler kritik bakım, kontrol ve tetkik saha işlemlerini yaparken düşme ve devamlı titreşim, nem ve yüksek sıcaklıklara maruz kalsalar bile operasyonu sürdürürler.

Cihazların fiziksel özellikleri yanı sıra iç güvenlik, çoklu veri giriş imkanı, gerçek zamanlı veri toplama, bilgi erişimi ve işin saha içinde her noktadan, araçtan veya ofisten tamamlanması gibi artıları vardır.

Bir çok Tablet Modeli, yüksek çözünürlüklü kamera, ilave klavye, hem rezistif hem kapasitif dokunmatik özellikli ekran ve konum etiketli coğrafi uygulamalarına ve GIS iş akışlarına imkan tanıyan dahili GPS modülüne sahiptir.

Endüstriyel tabletler yüksek performanslı yeni nesil işlemcileri ve geniş depolama diskleri ile pazardaki diğer arka ofis sistemleri ile birçok nesil uyumlu çalışabilir. Bu da, işletmeye özel yazılmış yazılımların ve kullanılan dokümanların mobil olarak da kullanımını sağlar.

Kısacası, Endüstriyel Tabletler, Utility hizmetlerinin mobil ve iş otomasyonu hedeflerini gerçekleştirmek için, ekran boyutu, bağlantı opsiyonları, güvenlik, işletim sistemi seçenekleri, işlemci performansı ve sert ortam şartları karşısında dayanıklılık imkanlarından ödün vermeden; özel olarak geliştirilmiş cihazlardır.

Elbette, Endüstriyel tabletler mobil çözümün sadece bir parçasıdır, bunu tamamlayacak olan cihazların bütün özelliklerini rafine ederek sizin gerçek zamanlı ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek özel bir yazılım ve servis hizmetidir. Son kullanıcının eğitimi ve sahadan alınan geri dönüşlere göre devamlı güncellenen toplam çözüm, donanım yazılım ve kullanıcı deneyimi harmonisi ile cihazların yaygınlaşmasını ve geleceğe yönelik verimlilik artışını sağlar.