MOBİT BİLİŞİM ve AREA TEKNOLOJİ HIMSS Fuarında

Sağlık ve bilişim profesyonellerini buluşturan 2016 HIMSS EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı 26 Mayıs Perşembe günü kapılarını açıyor...

 Sağlık ve bilişim profesyonellerini buluşturan HIMSS Türkiye 2016, Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve bölge ülkelerden 1000’in üzerinde sağlık BT uzmanı, klinik uzmanları, firma yetkilileri, sağlık yatırımcıları ve uzmanlarını 26-27 Mayıs’ta İstanbul Pendik Green Park Otelde buluşturacak.

Sağlık çalışanları ve hastaların sağlık bilgilerine, hasta geçmişine uzaktan erişmesini sağlayacak olan Dijital Hastane uygulamaları yerleştiğinde, gerektiğinde hasta hastaneye gitmeden sağlık hizmeti alabilecek.

Fuarda sektöre kazandırdığı yenilikçi ürünleri ve sunduğu çözüm odaklı çalışmalarıyla yer alacak olan Mobit Bilişim ve Area Teknoloji  üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kurum ve kuruluşlardaki Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve Teknolojiler ve Sağlık Bilişimi alanında sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticileriyle bir araya gelecek.

 Fuarda, Hasta Başı Ekran, Medical Tablet Bilgisayarlar ile, Dokunmatik POS PC Barkod Yazıcılar, Fiş Yazıcılar, El Terminali ürünleri ile hedef kitleye ulaşacak olan C217’de yer alan  Mobit Bilişim ve Area Teknoloji standını ziyaret edebilirsiniz.

Dijital Hastane Nedir?

Dijital hastane derecelendirmesi, sağlık alanında bilişim teknolojileri kullanımının yaygınlaşmasıyla, sağlık kuruluşlarını karşılaştırmada kullanılan ölçütler arasına girmiştir. Uluslararası kabul görmüş bir ölçüt olarak dijital hastane kavramı, bilişim teknolojilerinin hasta ve çalışan yararına kullanıldığı bir hastane örneğini öngörüyor. Ancak, bir hastanede bilişim teknolojilerinin kullanılıyor olması o hastanenin dijital hastane olarak nitelendirilmesi için yeterli olmamaktadır.  Dijital hastane; idari, mali ve tıbbi süreçlerde asgari düzeyde bilişim teknolojilerinin kullanıldığı bir hastaneden her türlü iletişim aracı ve tıbbi cihazın birbiriyle ve diğer bilgi sistemleriyle entegre olduğu, sağlık çalışanları ve hastaların tele tıp ve mobil tıp uygulamalarıyla hastane içinden veya dışından veri alışverişinde bulunabildiği hastaneye kadar geniş bir yelpazede tanımlanıyor.

Mobit Bilişim A.Ş.

1998 yılında kurulan Mobit Bilişim A.Ş, başta mobil sistemler olmak üzere; sunum sistemleri, tablet PC çözümleri, enerji depolama sistemleri ve kurumsal yazılım & iş çözümleri alanlarında faaliyet göstermektedir. 17 yıllık OT/VT, 8 Yıl Enerji ve Sunum Sistemleri alanında tecrübeye sahiptir. Bünyesinde Yazılım, Ar-Ge ve Üretim departmanları faaliyet göstermektedir. Sunduğu donanım ve yazılım çözümleri Mısır, Tunus, Fas, Azerbaycan ve Gürcistan gibi ülkelerde kullanılmaktadır.

Area Teknoloji

Area Dağıtım, Tente Şirketler Grubu bünyesinde, Türkiye genelinde yaygın, konusunda uzman çözüm ortakları ile katma değerli iş çözümleri üreten ve teknoloji ürünleri tedariği sağlayan, teknoloji firmasıdır.